03.02.2014

1. jaanuaril alustati FP7-ICT STREP projektiga “BASTION”

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i abiga koostatud eduka 7. Raamprogrammi projekti BASTION konsortsiumi kick-off kohtumine leidis aset 29.-30. jaanuaril Tallinnas. Projekti koordinaatoriks on Eesti VKE Testonica Lab OÜ. Lisaks Testonica Lab OÜ’le on projektis ettevõtluse poolelt esindatud veel Prantsuse VKE Aster Technologies SAS ning Saksa suurettevõte Infineon Technologies AG. Teaduspartnereid esindavad Lund’i ülikool, Torino Polütehnikum, Tallinna Tehnikaülikool, Twente Ülikool ning Hamm-Lippstadti Kõrgkool.

Projekti „Board and SoC Test Instrumentation for Ageing and No Failure Found“ (BASTION N° 619871) üldeesmärgiks on välja töötada meetodite kogum, mis parandaks nanoelektroonika süsteemide üldist töökindlust ja vastupidavust vananemise (ageing) ning tundmatute vigade (unknown defects) vastu.

Uudne probleemi käsitlus põhineb integreeritud mõõteriistade (embedded instrumentation) ja vastava standardi IEEE P1687 (IJTAG) kontseptsioonil. Selleks et parandada vigade töötlemise võimalust, võimendatakse "Si complexity" probleemi süsteemi testimise ja jälgimise suhtes.

Invent Baltics’i roll: nõustaja projekti koostamisel, Komisjoniga läbirääkija ning administratiivkoordinaator.
Projekti kestus: 36 kuud
Projekti kogueelarve: ca 4,65 milj. EUR (sh. ca 3,44 milj. EUR Euroopa Komisjoni toetus)


← Tagasi pressiteadete vaatesse