29.08.2016

Alleco Oy, Soome infotehnoloogia ettevõte, saab toetuse Horisont 2020 VKE Instrumendi II faasi projekti elluviimiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas Soome ettevõttel Alleco Oy koostada edukas projektitaotlus Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi II faasi. Taotlus saavutas VKE Instrumendi infotehnoolgia valdkonnas kõige kõrgema hinde ning kogu projekti eelarve ulatub 1,2 miljoni euroni.

Alleco arendab välja maailma esimese täisfunktionaalsusega tahvelarvuti, mille puutetundlik ekraan töötab ka vee all. Projekti käigus luuakse tööriist professionaalsetele sukeldujatele, mis võimaldab oluliselt kokku hoida tööaega. See vähendaks sukeldumistööde hinda rohkem kui 50%. Lisaks on tootel potentsiaali ka muudes valdkondades, kus kasutatavad infotehnoloogilised lahendused peavad olema niiskuse, tolmu ja rõhu kindlad, näiteks nafta ja gaasi tööstus või kaevandus.

VKE Instrument koosneb kahest faasist. I faasis toetatakse projekti eeluuringut ehk idee tehnoloogilise teostatavuse uuringut, turu-uuringut, patendiuuringut ja äriplaani koostamist 50 000 euroga. II faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. VKE instrumendi projektitaotluse saab esitada Euroopa Liidu ettevõte ilma partnereid kaasamata ning projekti raames on lubatud suuremahulised allhanked. II faasi projekti eelarve tüüpiliseks suuruseks on 1,5-3 miljonit eurot.

Järgmised I faasi kutsete tähtajad on 9. november ja 15. veebruar (2017). II faasi järgmised tähtajad on 13. oktoober, 18. jaanuar (2017) ja 6. aprill (2017). Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.

Rohkem infot:Silver Toomla
silver.toomla@invent.ee
+372 51 71 781


← Tagasi pressiteadete vaatesse