11.10.2017

Cybernetica AS saab 1,28 miljoni euro suuruse toetuse Horisont 2020 VKE Instrumendi II faasi projekti elluviimiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas Eesti ettevõttel Cybernetica AS koostada eduka projektitaotluse Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi. Taotlus oli edukas VKE Instrumendi Informatsiooni ja Kommunikatsioonitehnoloogiate valdkonnas ning kogu projekti eelarve ulatub 1,8 miljoni euroni.

Sharemind on uudne turvalist ühisarvutust rakendav andmetöötlustööriist, mis võimaldab analüüsida tundlikke andmeid krüpteeritud kujul. Sharemind on Cybernetica privaatsustehnoloogiate osakonna peamine toode, mida on edukalt kasutatud mitmetes Euroopa Liidu projektides, aga ka erasektori rakendustes. „Meie jaoks on tegemist strateegilise investeeringuga mitte ainult Sharemindi, vaid terve Cybernetica vaates,“ sõnas Oliver Väärtnõu, Cybernetica juhatuse esimees. „Me fokusseerime oma äritegevust tugevalt eksporditurgudele, kus eriti tänast andmekaitsevaldkonna päevakajalisust hinnates on Sharemindil väga tugev kasvupotentsiaal. Euroopa Komisjoni rahastus annab meile suurepärase võimaluse seda realiseerida,“ lisas Väärtnõu.

Horisont 2020 VKE Instrument on suurepärane võimalus kaasata lisarahastust tootearenduseks ning turule minekuks. VKE Instrument koosneb kahest faasist.

I faasis toetatakse 50 000 euroga projekti eeluuringut, sealhulgas idee tehnoloogilise teostatavuse uuring, turu-uuring, patendiuuring ja äriplaani koostamine. II faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi.

Fond on teie ettevõttele sobilik kui:

  • teil on unikaalse toote eksisteeriv prototüüplahendus, mida on juba koos lõpptarbijatega testitud
  • eksisteerib selge ärivõimalus ning te opereerite kasvaval rahvusvahelisel turul
  • teie tootel/teenusel on selged mõõdetavad eelised konkureerivate lahenduste ees

Järgmised I faasi taotluste esitamise tähtajad on 08.02.2018 ja 03.05.2018 ja II faasi tähtajad 10.01.2018 ja 14.03.2018. Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.


← Tagasi pressiteadete vaatesse