28.07.2015

Invent Baltics aitas MikroMasch Eesti OÜ’l koostada eduka Horisont 2020 VKE Instrumendi I faasi projektitaotluse uudse liitiumaku arendamiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas nanotehnoloogia ettevõttel MikroMasch Eesti OÜ koostada eduka projektitaotluse Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse- ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi 1. faasi. Taotlus oli edukas VKE Instrumendi Transpordi valdkonna kutses.

MikroMasch arendab uudset liitiumaku tehnoloogiat, mis võimaldab tõsta nii elektriliste jalgrataste, autode kui ka kaasaskantava elektroonika akude energiatiheduse ligi kahekordseks võrreldes tänaste lahendustega. Projekti raames keskendutakse ulatusliku teostatavusuuringu läbiviimisele, sealhulgas turu-uuring, patendi- ja tegutsemisvabaduse uuring ning tootmistehnoloogiline uuring.

VKE Instrumendi 1. faasis toetatakse projekti eeluuringut, ehk idee tehnoloogilise teostatavuse uuringut, turu-uuringut, patendiuuringut ja äriplaani koostamist. 2. faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. Järgmised kutsete tähtajad on 17. septembril ja 25. novembril 2015, kusjuures antud kuupäevadeks saab esitada nii 1. kui ka 2. faasi taotlusi. 
Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.


Rohkem infot
Silver Toomla
Silver.toomla@invent.ee
+372 51 71 781

← Tagasi pressiteadete vaatesse