26.10.2016

SCULT Sihtasutus saab Erasmus+ Sport Collaborative Partnerships meetmest ligi €0,4 miljoni suuruse toetuse üle-Euroopalise spordivabatahtlike liikumise käivitamiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas SCULT Sihtasutusel koostada eduka taotluse Erasmus+ Sport Collaborative Partnership meetmesse. Kolme-aastase Erasmus+ koostööprojekti eesmärk on käivitada SCULTi rahvusvaheline spordivabatahtlike liikumine Euroopas ning selle läbi edendada nii eurooplaste liikumisharjumusi kui ka ühiskondlikku kaasatust laiemalt.

SCULTi Rahvusvahelise Spordivabatahtlike Liikumise alustalaks on vabatahtlike töö promoteerimiseks ja koordineerimiseks välja töötatud tööriistad ning unikaalne vabatahtlike kaasamise metoodika. SCULTi visioon on kahekordistada spordivabatahtlike arv Euroopas aastaks 2030 (umbes 40 miljonit vabatahtlikku).

SCULT Sihtasutus on välja kasvanud Spordiaasta MTÜ initsiatiivist suurendada vabatahtlike kaasatust Eesti rahvaspordi ja liikumisharrastuste edendamisel. Erasmus+ projekt viiakse ellu koostöös rahvusvahelise konsortsiumiga, kuhu lisaks SCULT Sihtasutusele kuuluvad lisaks Euroopa Vabatahtlike Keskuse võrgustik peakorteriga Belgias (European Volunteer Centre), Nordjyllandi ülikool
Taanist, Haaga-Helia ülikool Soomest, Leedu Spordiülikool, ning Klubi Tartu Maraton Eesist (FIS Worldloppeti ametlik partner).

Erasmus+ on Euroopa Liidu haridus- , koolitus- , noorte- ja spordiprogramm aastateks 2014–2020. Erasmus+ 14.7 miljardi Euro suurune eelarve võimaldab enam kui neljal miljonil eurooplasel õppida, koguda uusi kogemusi ja võtta osa vabatahtlikele loodud võimalustest välismaal. Erasmus+ Spordi valdkonna peamine eesmärk on välja töötada ja juurutada sportlikku eluviisi toetavaid metoodikaid.


← Tagasi pressiteadete vaatesse