12.01.2017

Soome ettevõte Brighterwave Oy saab 2,2 miljoni euro suuruse toetuse Horisont 2020 VKE Instrumendi II faasi projekti elluviimiseks

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Baltics’i meeskond aitas Soome ettevõttel Brighterwave Oy koostada eduka projektitaotluse Euroopa Komisjoni Horisont 2020 teadus- ja innovatsiooniprogrammi väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi II faasi. Taotlus oli edukas VKE Instrumendi Informatsiooni ja Kommunikatsioonitehnoloogiate valdkonnas ning kogu projekti kogueelarve ulatub 3,2 miljoni euroni.

Brighterwave arendab revolutsioonilist laseril põhinevat valgusallikat, mis on lähimast konkurendist 97% väiksem ning võimaldab tänu sellele toota tarbijasõbralikke liit- ja virtuaalreaalsuse (i.k. AR/VR) prille. Tänaseni on valdkonna üheks suurimaks lahendamata probleemiks olnud võimeka, kuid miniatuurse riistvara loomine liit- ja virtuaalreaalsuse prillides pildi kuvamiseks. II faasi projekti eesmärgiks on tehnoloogia veelgi miniatuursemaks disainimine ning tootestamine.

VKE Instrument koosneb kahest faasist. I faasis toetatakse projekti eeluuringut ehk idee tehnoloogilise teostatavuse uuringut, turu-uuringut, patendiuuringut ja äriplaani koostamist 50 000 euroga. II faasis toetatakse tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. VKE instrumendi projektitaotluse saab esitada Euroopa Liidu ettevõte ilma partnereid kaasamata ning projekti raames on lubatud suuremahulised allhanked. II faasi projekti eelarve tüüpiliseks suuruseks on 1,5-3,5 miljonit eurot.

Järgmised I faasi kutsete tähtajad on 15. veebruar ja 3.mai. II faasi järgmised tähtajad on 18. jaanuar ja 6. aprill. Invent Baltics pakub VKE Instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta. 

Rohkem infot
Silver Toomla
silver.toomla@invent.ee
+372 51 71 781


← Tagasi pressiteadete vaatesse