25.05.2015

Synoste Oy kaasas A-ringis 2,2 miljonit eurot väliskapitali koos eduka EUREKA Eurostars projektiga

← Tagasi pressiteadete vaatesse

Invent Balticsi klient Synoste Oy on Soome meditsiinitehnoloogia ettevõte, mis arendab järgmise põlvkonna implantaate luustiku deformatsioonide korrigeerimiseks. Synoste patenteeritud tehnoloogia loob platvormi, mis võimaldab arendada erinevaid tooteid lühikeste ja pikkade luude, selgroo ja näo-lõualuu piirkonna jaoks.

Synoste kaasas A-ringis 1,2 miljoni euro suuruse investeeringu, mida kasutatakse CE märgise taotlemiseks vajalike kliiniliste katsetuste läbiviimiseks, et alustada oma esimese toote müüki Euroopas. Rahastusvoorus osalesid varasemad investorid High-Tech Gründerfonds (HTGF), Finnvera, Lifeline Ventures, Mectalent Oy ja äriinglid koos uute investorite Metsola Ventures ja Mr Petri Pöyhöneniga.

Lisaks sai Synoste 1 miljoni suuruse toetuse EUREKA Eurostars programmist, mis tõstis kaasatud kapitali 2,2 miljoni euroni. Inventi Balticsi meeskond aitas Synostel koostada eduka EUREKA Eurostars projekti ning koostada vajaliku äristrateegia.

EUREKA Eurostars programm võimaldab ettevõtetel käivitada uusi arendusprojekte koostöös teiste Euroopa ettevõtetega. Eurostars projekt võib keskenduda mistahes tehnoloogiavaldkonnale, kus arendustöö on suunatud uue toote, protsessi või teenuse väljaarendamisele. Toetuse taotlemisel on tingimuseks, et projektis osaleks vähemalt 2 teadus- ja arendustegevust viljelevat ettevõtet erinevatest Eurostarsi programmiga liitunud riikidest. Projektid peaksid olema turulähedased – 2 aasta jooksul pärast projekti lõppemist peab uuringute tulemus jõudma tootena turule. Erandiks on biomeditsiini valdkonna projektid, mis peavad olema jõudnud 2 aasta jooksul peale projekti lõppemist kliiniliste katsetuste faasi.

Meie kogemusele tuginedes on Eurostars programm sobivaks lahenduseks ettevõtetele, kes soovivad oma uue toote või teenuse arendusse kaasata lõppkasutajaid (kliente) või arendustöö koostööpartnereid.

Rohkem infotSilver ToomlaSilver.toomla@invent.ee
+372 51 71 781

← Tagasi pressiteadete vaatesse